pine needles, pines, green, header, borovice, jehličí, zelená

O Mallorce

Mallorca, nacházející se ve Středozemním moři, je poslední dobou velmi oblíbenou destinací na trávení dovolené, ať už relaxační nebo aktivní. A to především díky levným letenkám z letišť sousedních států (Vídeň, Drážďany, Berlín), popř. z ČR nebo Slovenska.

Tento úžasný ostrov má co nabídnout po celý rok. V letních měsících navštěvují Mallorcu především turisté s cílem užít si slunného počasí na krásných písčitých plážích s průzračnou vodou. Také fanoušci vodních sportů si ale přijdou na své, kromě plavání a šnorchlování můžete zkusit potápění, vodní lyže, surfing, kitesurfing, parasailing a mnoho dalšího.

Ostatní měsíce, kdy je moře už spíše pro otužilce, jsou zase oblíbené mezi těmi, co nevydrží jen tak sedět nebo se válet na pláži, ale milují cestování a poznávání nových míst. Najdete zde hezkou přírodu i okouzlující historické uličky v městech. Můžete si vzít batoh na záda a projít známý trek GR221, půjčit si auto a projet celý ostrov, nebo využít místní hromadné dopravy.

Mallorca je největší z Baleárských ostrovů (ke kterým např. dále patří Menorca, Ibiza, Formentera), a zároveň je to největší ostrov Španělska. Je dlouhý cca 110 km a v nejširším místě má asi 90 km. Na procestování nejznámějších míst stačí pár dní. Hlavním městem je Palma de Mallorca, kde žije asi polovina obyvatel ostrova.

Severozápadní strana ostrova je poměrně hornatá a zelenější než ostatní části ostrova. V kopcích se silnice hemží zatáčkami a cyklisty, ale také fascinujícími výhledy. Ostatní strany nabízí zase dlouhé krásné písečné pláže a zátoky. Vnitrozemí je o něco chudší a spoustu turistů sem ani nezavítá, ale i tato část má co nabídnout. Najdete tam města a vesničky, které dýchají minulostí a můžete nasát trochu z místní kultury.

Středomořské klima se vyznačuje horkými suchými léty a mírnou zimou, která bývá větrná a deštivá. Teploty zpravidla neklesají pod 10 stupňů a sníh se tu objevuje vzácně.

Mallorcu obývali Římané, Maurové a Byzantici. Tyto dávné doby připomíná spousta historických staveb, které se na ostrově nalézají a které si můžete prohlédnout nebo navštívit. Nejznámější historickou stavbou je gotická katedrála La Seu (katedrála Panny Marie), nacházející se v hlavním městě.

Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *